Aalbessensiroop

Zondag stonden we met onze veltstand op ‘40 jaar Comité Jean Pain’.  Het was een feestelijke dag.  Er waren gastsprekers, er werden rondleidingen gegeven op het domein en mensen konden deelnemen aan workshops. Wij mochten onze veltafdeling promoten en dat vonden wij heel plezant natuurlijk.
Ik had aalbessensiroop gemaakt met besjes uit onze tuin. Daar wat spuitwater bij en je hebt een heerlijke limonade. Die lieten we proeven aan voorbijgangers.

4F8CE8E9-A028-4DB9-9578-2C5A3DDE3D8098D47F78-E10D-4427-9AC2-84B9B68C46FA

 

Omdat mensen steeds naar het recept vroegen, leg ik het hier even uit :
Benodigdheden
Aalbessen (ik nam de rode en de witte)
Suiker (ik gebruikte bio rietsuiker)
Een vruchtensap extractor

B15EA09F-D7B9-48EB-BC86-19A76A91A0C0

 

Werkwijze
Pluk de bessen en rits ze van de steeltjes.
Vul de onderste lage kom van de sap extractor met water. Zet daarop de kom met het darmpje en plaats de bessen in de bovenste kom. Deze is een soort vergiet. Zet alles op je kookvuur. Door de warmte van het kokende water gaan de bessen openbarsten en het sap loopt in de middelste kom. Met het darmpje kan je het sap opvangen in een maatbeker.

E15940B0-3144-4142-9180-C4741B43759C

Daarna nam ik op 1 liter sap 700 g bio rietsuiker. Ik deed het vroeger met 750 g maar volgens een herboriste die ik zondag zag, is 70% suiker genoeg om te bewaren.

Terwijl ik hier mee bezig was, had ik mijn flessen en schroefdeksels in een oven van 100°C gelegd om te steriliseren. Ik gebruik flessen waar tomatenpassata in gezeten heeft. Die hebben een brede teut dus da’s makkelijk.

Het sap met de suiker liet ik dan heel even doorkoken en direct daarna de hete siroop in de hete flessen gedaan en het schroefdeksel erop gedraaid. Toen ik na de afwas nog aan ‘t nagenieten was met een theetje in de zetel, hoorde ik de deksels één voor één ploppen. Bewijs dat ze vacuüm trokken. Dan blijven ze ongeopend zeker een jaar goed.

50AE630C-BE9A-49F7-AB06-4B78628BF02F

Van deze siroop doen wij een scheutje in een glas spuitwater. Dan heb je een lekker frisse, gezonde limonade. Of voor een tuinaperitiefje vullen we bij met witte wijn of cava. Of een scheutje op vanille ijs, … Wat zou jij er nog mee doen?

34192A39-D3B6-4DC1-A304-4E8EA6FE1251

 

9 thoughts on “Aalbessensiroop

  1. Als basis voor sorbet is dat ook niet te versmaden. Ik doe altijd 500g suiker op een liter voor mijn siropen, zelfs dat is voldoende als je proper werkt. Eventueel een scheutje citroensap, dat helpt ook voor de bewaring.

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s