In de maand februari had ik in deze reeks nog niks gedeeld, zag ik. Tijd dus om dat eens te doen. Effe tonen dat de bloeiboog in Groengenot bijna het hele jaar overspant. Die bloeiboog is heel belangrijk voor teddybeertjes zoals deze. Als zij nu al wakker worden, hebben ze voedsel nodig.

De allereerste bloemen die hier in december al verschijnen, zijn breedbladige sneeuwklokjes (Galanthus elwesii). Op de foto zie je dat ze nu uitgebloeid zijn. Om ze te vermeerderen, kan ik nu de pol opnemen, delen en opnieuw wat uit elkaar planten. Galanthus nivalis, achteraan rechts op de foto is het gewoon sneeuwklokje dat nu pas begint te bloeien hier.

Daarna komen de krokussen. De gele biokrokussen zijn de eerste. Ik vind ze nogal hard van kleur maar samen met de paarse Crocus vernus combineren ze wel tof. (Volgens ‘Obsidentify’ is het C. vernus. Ik ben het moeten gaan opzoeken want heb ooit enkele bolletjes gekregen). Eigenlijk gedraagt hij zich hier zoals onkruid, hij zaait zichzelf uit. Heel tof!
Vanaf nu kunnen de speurtochten in de bloemenweide beginnen. Er komt altijd wel iets nieuw boven.

Samen met Crocus chrysanthus ‘Romance’ combineert die Crocus vernus trouwens ook tof.

Eigenlijk vind ik die romantische krokus de allermooiste? Welke is jouw favoriet?

Ook in de voortuin is die romantisch subtiel aanwezig.

En de Crocus vernus ‘Vanguard’ in de voortuin, daar blijven mensen regelmatig voor staan. Maar ja, hij staat daar echt met zijn goesting. Iedere pol van 7 bolletjes die ik 4 jaar geleden in de grond stopte, ziet er nu zo enorm uit. Ook de witte Crocus chrysanthus ‘Ard Schenk’ staat in de voortuin.


Herfst en lente samen in de bloemenweide. Crocus vernus ‘King of the Striped’ blijft hier bescheiden aanwezig. Maar dat is helemaal perfect. Hij is iets te grotesk en zelfgenoegzaam voor mij.

Ondanks zijn harde kleur is deze gele biokrokus dan toch sympathieker he?
Anemone blanda op de voorgrond en de kleine narcisjes ‘Tête-a-tête’ zijn heel tof om te combineren samen met krokussen. Kriebelt de lente bij jou ook al zo?

Galanthus deel je nog altijd het best terwijl hij bloeit, al vinden velen dat een beetje jammer, vaneigens. Het jaar erop zal je echter rijkelijk beloond worden.
De bloeisituatie te onzent is vergelijkbaar met wat je hier toont, al tieren de vele Iris reticulata thans ook welig. Zeker eens inplannen, want ze lonen ongelooflijk de moeite!
LikeLike
Serieus? Effenaf terwijl hij bloeit? Ik dacht dat gewoon nog in ‘t groen voldoende was. Maar jij, als hovenier zal het wel beter weten he. Van Iris reticulata heb ik maar enkele kleine toefjes. Inderdaad, die kan ik nog uitbreiden. 🥰
LikeGeliked door 1 persoon
Yep. Die wijsheid kreeg ik mee van Cathy Portier, fulltime kweker en zowat dé Belgische sneeuwklokjesexpert. Onlangs nog een zeer gedegen rondleiding gekregen in haar showtuin alwaar meer dan 600 (!) verschillende soorten staan.
LikeGeliked door 1 persoon
Even iets te enthousiast geweest: de showtuin bevat 400 verschillende soorten. Toegegeven, een meer dan uitzonderlijke collectie.
LikeLike
Inderdaad! Zot hè al die verschillende soorten. Moet een prachtig zicht geweest zijn!
LikeLike
Heerlijk als je kunt genieten van al deze bloemen in de tuin!
LikeLike
Genieten dat doen we hier Joke!
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel
LikeLike
Amai, dat kleurrijk leuk!
Lie(f)s.
LikeLike
Ze blazen het grijs van de winter weg Lies.😎
LikeLike
Die rijkheid aan bloemen staat er met volle goesting!
LikeLike
En ik loop daar met veel goesting tussen 😎
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi! Daar is de lente!
LikeLike
🎼Daar is de zon! De Fallus impudicus staat al in bloei. 🎶
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtige pre-lenteborders. Geeft me direct een warm lentegevoel. Crocus vernus “Vanguard” heeft mijn voorkeur. Fijne week.
LikeLike
Mooie voorkeur Lieve! 😘
LikeLike
Leuke foto’s. Hier is het ook krokustijd 😉
LikeLike
Ik zag het. Jouw grasveld is prachtig! 😍
LikeLike
Altijd wat fleurigs in de tuin !
Wij hadden dat vroeger ook geprobeerd, maar de woelmuizen zijn er altijd mee gaan lopen…
LikeLike
Vooral narcissen planten dan Dirk. Die lusten ze echt niet. Probeer eens met N. Tête-à-tête, die zijn beresterk. 🥰
LikeLike
Zal ik zeker eens proberen Hilde !
Dikke merci voor de tip 👍
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie foto’s van al die verschillende krokussen, daar wordt een mens vrolijk van. Ik sta er elk jaar weer van te kijken hoe ze bij het opkomen onvermoeibaar dwars door van alles heen groeien.
LikeLike
Ongelooflijk he Jan?! Zo frêle en toch zo sterk. 🥰
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi hoor! Al een voorbode van lente bij jullie.
LikeLike
Ja hè. Vanaf nu wordt het hier steeds mooier en mooier. 🥰
LikeLike
Heerlijk, zoveel krokussen. De Vanguard is werkelijk prachtig.
Ik heb niet zoveel succes met bloembollen. Ik denk dat onze grond te droog is, vooral de afgelopen jaren is het gortdroog geweest. De tête-à-têtetjes doen het wel aardig. Daar maar es meer van planten. En blauwe druifjes.
LikeLike
Hier is het nochtans ook vreselijk droog geweest de laatste jaren. Worden je krokussen dan niet opgegeten door woelmuizen? Narcissen lusten ze niet.
LikeLike
Bij mij bloeien de sneeuwklokjes nog volop, dus, als ik het over mijn hart kan verkrijgen, kan ik nog aan het delen.
Je hebt een prachtig assortiment krokussen! Wat een vrolijkheid aan het begin van de lente.
Hier is één stukje tuin, waar ik de weelde zie van krokussen met sneeuwklokjes. Ik kan mijn ogen er haast niet van af houden.
Hartelijke groeten, Zem.
LikeLike
Die weelde, da’s zálig he. Geniet ervan lieve Zem!
LikeLike
Dat is daar nogal een lentefeestje! Ik was me vandaag nog aan het afvragen dat ik de naam van die krokusjes uit mijn voortuin nog eens moest opzoeken. Kom ik ze hier gewoon tegen; Crocus vernus ‘Vanguard’ en de witte Crocus chrysanthus ‘Ard Schenk’ , merci
LikeLike
Haha staan die bij jullie ook zo te schitteren? Die zijn echt tof hè😎
LikeLike